Nawadnianie upraw polowych i szklarniowych

Nawadnianie upraw polowych i szklarniowych

Optymalne dostarczanie wody roślinom jest czynnikiem decydującym w głównej mierze o wysokości i stabilności plonów oraz wpływa na szybki wzrost i odporność roślin na choroby i szkodniki.

Oferowane przez nas rozwiązania z wykorzystaniem linii i taśm kropkujących a także zraszaczy to oszczędność wody i jej maksymalne wykorzystanie, które jest niezwykle istotne w uprawach jakimi są uprawy polowe. Nawadnianie upraw polowych i szklarniowych instalujemy wyłącznie na sprawdzonych markach – Rain-Bird i Hunter.

Wykonamy i zrealizujemy projekt oraz doradzimy w wyborze najlepszego sposobu nawadniania

  • projektujemy systemy nawadniające plantacje, uprawy polowe i pod osłonami, sadownicze i szkółkarskie
  • pomagamy w wyborze odpowiednich i skutecznych sposobów nawadniania
  • serwisujemy i modernizujemy już istniejące systemy nawadniania
  • posiadamy w sprzedaży profesjonalne produkty do instalacji systemu nawadniania upraw polowych, upraw pod osłonami i szklarniowych, sadów oraz terenów zieleni i muraw sportowych

 

Najlepsze sposoby nawadniania

Linie kropkujące

Znajdują zastosowanie głównie w wieloletnich uprawach krzewów owocowych, ozdobnych oraz uprawach sadowniczych.  Zaletą jest utrzymanie stałego ciśnienia wody  na całym odcinku biorąc pod uwagę również nachylenie terenu (linie z kompensacją ciśnienia) – zapewnia to jednakowy wypływ wody z każdego kroplownika, dzięki temu nawadnianie jest równomierne nawet na długich odcinkach. Przewody kroplujące układamy na powierzchni gleby bezpośrednio przy roślinach. Woda dozowana jest małymi dawkami, dzięki czemu jest maksymalnie wchłaniana przez rośliny.

Taśmy kroplujące

Wykorzystywane do nawadniania upraw rzędowych sezonowych – głównie warzywa oraz owoców jagodowych. Zaletą taśmy kroplującej  jest podlewanie nawet przy niskim ciśnieniu wody (1 bar).  Woda do strefy korzeniowej dostarczana jest równomiernie powoli, co sprzyja jej lepszemu wchłanianiu przez rośliny. Taśma jest bardzo  łatwa w montażu i łączeniu poszczególnych odcinkó, co jest dużym ułatwieniem dla plantatorów.  Jest odporna na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV.

Dużą zaletą nawadniania kropelkowego zarówno za pomocą linii kroplujących jaki i taśmy kroplującej jest spora oszczędność wody. Przy takim sposobie nawadniania zmniejsza się ryzyko przenoszenia chorób grzybowych – woda dostarczana jest bezpośrednio w strefę korzeniowa roślin a liście pozostają suche.

Mikrozraszacze

Używamy ich do zraszania lub zamgławiania roślin uprawianych pod osłonami – szklarnie, tunele, cienniki. Mikrozraszacze mogą być instalowane w pozycji normalnej (stojącej) lub odwróconej.  Charakteryzują się pracą przy niskim przepływie i ciśnieniu wody – 2-3 bary. Woda dawkowana jest równomiernie w drobnych kroplach. Na rynku dostępne są mikrozraszacze z różnymi strumieniami i regulowanym zasięgiem działania – np. tworzenie płaszcza wodnego lub praca w zakresie 360, 180 i 90 stopni.

Zraszacze polowe

Stosowane do nawadniania dużych powierzchni  – polowych upraw warzywnych i plantacji (w tym ochrony antyprzymrozkowej) jak również podlewania roślin ogrodniczych w szkółkach ozdobnych i leśnych. Zraszacze polowe charakteryzują się bardzo dużym zasięgiem nawadnianej powierzchni (od kilku do kilkudziesięciu metrów). Występują w wersjach plastikowej i mosiężnej z zakresem działania sektorowym i pełno obrotowym.

Nawadnianie upraw polowych szklarniowych Nawadnianie upraw polowych lublin. Zraszacze polowe do nawadniania upraw warzywnych i szkółek roslin ozdobnych.

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego http://stawy-ogrodowe.pl/ – w ofercie materiały do skompletowania systemu nawadniania upraw polowych, szkółkarskich i ogrodu.

Na wszystkie pytania odpowiemy telefonicznie: +48 505 297 175 lub e-mail: ogrodywodne.pl@gmail.com