Kiedy najlepiej założyć system nawadniania?

Kiedy najlepiej zakładać system nawadniania ogrodu? Jaki jest odpowiedni moment? Przeczytaj i dowiedz się więcej szczegółów.

System nawadniania możemy założyć w każdym ogrodzie. Nie ma znaczenia jaka jest jego wielkość, kształt czy też etap zagospodarowania działki. Z punktu widzenia finansowego, lepiej jeśli taki system uwzględnimy w projekcie ogrodu i zainstalujemy go na samym początku zanim jeszcze pojawią się nasadzenia i trawnik- zaoszczędzamy wtedy sporo kosztów. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na niego w późniejszym czasie.

Instalacja systemu nawadniania polega na wykopaniu ręcznym lub za pomocą koparki łańcuchowej rowka o głębokości minimum 30 cm i ułożeniu w nim rur przez które przepływać będzie woda do naszych springerów (zraszaczy) rozmieszczonych na trawniku i do linii kropkujących zasilających rośliny na rabatach.
Ze względu na zmieniający się klimat coraz częściej decydujemy się na instalacje systemu nawadniania w ogrodzie. Trawnik musi być podlewany codziennie lub co drugi dzień w zależności od cyklu który wybierzemy. Nie ma możliwości aby utrzymać w dobrej kondycji trawnik bez regularnego podlewania – jest to podstawą jego zdrowego wyglądu.

 Odpowiednia pora roku

Jeśli pogoda na to pozwala to system zakładany jest przez wszystkie miesiące w roku. Oczywiście woda z systemu musi być spuszczona na okres zimowy, aby zamarzająca woda nie uszkodziła rur, zraszaczy i sterownika. Uruchamiamy go dopiero wiosną. Całość systemu można układać nawet zimą, jeśli temperatura jest plusowa a w glebie nie zalega woda.

Mam już zagospodarowany ogród, czy mogę w nim zainstalować system nawadniania?

Tak!!! i to bez szkody dla trawnika czy innych roślin. Rowy pod system są na tyle wąskie że nie wpływają na estetykę trawnika. Możemy ściągnąć darń, a po ułożeniu rur i zasypaniu rowów ziemia z powrotem ją ulżyć lub zrobić na całym odcinku dosiewki – regularne podlewanie przy już zainstalowanym systemie sprawi że w ciągu kilku dni trawa wykiełkuje i nie będzie śladu po wykopach.

System nawadniania to wygoda, piękny i zdrowy wygląd roślin a przede wszystkim oszczędność czasu i finansów.  W 100% daje zadowolenie z jego użytkowania. Zawsze jest pora, aby się na niego zdecydować. Tak więc nie trać czasu i działaj! 🙂

 

Masz dodatkowe pytania? zapraszamy do rozmowy telefonicznej: 505 297 175

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz