Nawadnianie muraw sportowych

Nawadnianie muraw sportowych to nie czynność do rozważenia, tylko obowiązek

Podlewanie jest podstawą dobrego wyglądu trawnika, a przede wszystkim jego odporności na zniszczenia i niekorzystne warunki. Przy obecnym klimacie regularne nawadnianie jest zabiegiem niezbędnym. Profesjonalny system nawadniania zapewni odpowiednie rozprowadzenie wody na powierzchni murawy, będzie sterował czasem pracy systemu i ilością dostarczanej wody.

Zakładamy systemy nawadniania na obiektach sportowych:

boiska piłkarskie, pola golfowe, boiska rugby i inne obiekty sportowe. Oferujemy całoroczny serwis i sprzedaż części składowych  systemu znanych i wiodących na rynku firm RainBird, Hunter i K-rain, Galcon.

Instalacja systemu nawadniania na równych i wymiarowych powierzchniach jak murawy sportowe przebiega bardzo szybko. Na  zagospodarowanych obiektach jest to również możliwe – dysponujemy wycinarką do darni i koparką łańcuchową, która umożliwia bezszkodową instalacje systemu nawadniania na już istniejącej murawie.

Projekt nawadniania powstaje w oparciu o parametry źródła wody, powierzchnię i ukształtowanie terenu.

Dla każdej inwestycji dobierany jest odpowiedni, indywidualny rodzaj nawadniania.

Obecnie, najpopularniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie automatycznego systemu nawadniania. Odpowiednie zaprogramowanie systemu umożliwia podlewanie wczesnym rankiem, albo wieczorem, gdy murawa nie jest już użytkowana. Jest to możliwe dzięki sterownikom, które  w połączeniu z czujnikami deszczu kontrolują pracę systemu, ograniczając podlewanie w czasie wilgotnej pogody.  Zraszacze są ukryte pod murawą, a wysuwają się tylko w czasie podlewania.  Przy odpowiednim rozmieszczeniu zapewniają one równomierne nawadnianie całego obiektu. Również rodzaj zraszaczy dobierany jest w oparciu o parametry wody i rodzaj powierzchni jak będzie nawadniana.

Innym rozwiązaniem jest zastosowanie wózków deszczujących podłączonych do węża,  z funkcja automatycznego zakończenia nawadniania,w momencie dojazdu wózka do końca wyznaczonej trasy.

system nawadniania boisk piłkarskichi muraw sportowych Lublin

 

Zapaszmy do kontaktu:505 297 175

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz