Nawadnianie kropelkowe

Nawadnianie kropelkowe, czyli nisko przepływowe

Polecane jest do rabat ogrodowych, żywopłotów, zagonów warzywnych, tunelów foliowych, szklarni, otwartych ogrodach, szkółkach ogrodniczych. Jego główną zaletą jest wysoka oszczędność wody (nawet do 70% w porównaniu do podlewania tradycyjnego) i precyzyjne dostarczenie wody wprost pod roślinę – bezpośrednio do korzeni. Nawadnianie kropelkowe pozwala również na odpowiednie dozowanie wody uzależnione od potrzeb rośliny – więcej do dużych drzew, oszczędniej do małych roślin dzięki odpowiednio ustawionym sterownikom.

Zastosowanie tego typu nawadniania powoduje dostarczanie wody tylko w te miejsca, gdzie jest ona potrzebna oraz eliminuje straty spowodowane odparowaniem wody szczególnie w okresie letnim.

W tym rodzaju nawadniania wykorzystujemy dwa rodzaje linii kroplujących : z kompensacją i bez kompensacji ciśnienia.

Linie kroplujące z kompensacją ciśnienia posiadają przewody ze specjalną konstrukcja kroplownika, która powoduje turbulentny przepływ wody,  co pozwala na uzyskanie równomiernego wydatku wody na całej długości ciągu kroplującego. Sprawdza się na dużych powierzchniach i terenach falistych (kompensacja zapobiega zbieraniu się wody w dołkach).
Linie kroplujące bez kompensacji ciśnienia różnią się tym, że woda jest najintensywniej emitowana na początku ciągu nawadniającego, a najmniej na jego końcu.Linia ta nadaje się na tereny  o niezróżnicowanej rzeźbie terenu (płaskich, jednolitych).

Taśma kroplująca

Zalecana do nawadniania upraw sezonowych i wieloletnich – polowych i pod osłonami, w szkółkach, na plantacjach krzewów jagodowych. Ogranicza zużycie wody – dostarcza wodę bezpośrednio do korzeni.

Nawadnianie kropelkowe doskonale sprawdza się przy uprawie roślin w pojemnikach. Dzięki nim nawet w upalne dni dotaczana jest odpowiednia ilość wody do korzeni, a my mamy spokojną głowę i nie musimy biegać codziennie z konewką i podlewać naszych roślin.

Z roku na rok mamy coraz więcej zapytań o linie i taśmy kroplujące jeśli chodzi o uprawy sadownicze. Lato potrafi być upalne, a wiosna i jesień bez kropli deszczu. Dlatego też ten rodzaj podlewania zyskuje swoich zwolenników. Świadczy to pozytywnych opiniach na temat tego rodzaju podlewania.

 

nawadnianie kropelkowe ogrodu Lublin
 
Zainteresowanych Państwa szczegółową oferta prosimy o kontakt: 505 297 175

Zapisz

Zapisz

Zapisz