Nawadnianie boisk piłkarskich i muraw sportowych

Projektujemy i instalujemy systemy nawadniające obiekty sportowe takie jak:

  • boiska piłkarskie
  • pola golfowe
  • korty tenisowe

 

Systemy nawadniające boiska piłkarskie

Jeśli mamy ograniczone finanse…

– proponujemy nawadnianie boisk piłkarskich metodą, która ta opiera się na instalacji 24 przekładniowych zraszaczy o promieniu 20m w płycie boiska. Umiejscowienie większej ilości zraszaczy w murawie piłkarskiej daje nam większą ilość wody i równomierne jej rozprowadzenie po całej płycie. System ten wymaga stosunkowo niskiej wydajności parametrów źródła wody dzięki czemu jest on możliwy do zainstalowania praktycznie wszędzie. Niezbędne parametry do instalacji to: + 5,5 m3/h + ciśnienie robocze 6,5 bar. Powyższe rozwiązanie zawiera w sobie pełną automatykę dzięki nowoczesnemu sterownikowi modułowemu marki Rain Bird ESP –LXME, wyłącznikowi opadowemu RSD-Bex i zaworom elektromagnetycznym.

Możemy wybrać droższą opcje…

– nawodnienie płyty boiska piłkarskiego odbywa się za pomocą 12 zraszaczy typu EAGL 950-E i EAGL-900. Sektorowe zraszacze EAGL-900 umieszczone są w płycie boiska natomiast typ EAGL 950-E instalowany jest na obwodzie. Dodatkowo każdy zraszacz w swojej budowie zawiera elektromagnetyczny elektrozawór (instalacja jest dużo prostsza i łatwiejsza). Nakładki na pokrywę wykonane są ze sztucznej trawy, przez co są niewidoczne.

Istotną zaletą tego rozwiązania jest niewątpliwie zasięg zraszaczy – jest na tyle duży że wystarczy zainstalować 12 sztuk z czego tylko 3 znajdują się w płycie boiska.

Dlaczego ta metoda jest droższa? chodzi o zużycie wody – 1 zraszacz potrzebuje ok 12 m3 wody!

Systemy nawadniające korty tenisowe

Korty tenisowe, które są zbudowane na bazie mączki ceglanej nawadnia się za pomocą zraszaczy wynurzanych, które mają zwiększaną prędkość obrotu do 1 minuty. Idealnym rozwiązaniem do tego typu zadań to zraszacze firmy Rain Bird typu FALCON 6504 HS – (High Speed).

Dodatkowy atut to czerwona pokrywa zraszacza –  idealnie wkomponuje się zarówno w powierzchnie kortu tenisowego i murawy sportowej.

 

Systemy nawadniające murawy sportowe instalujemy wyłączne na sprawdzonych markach: Rain-Bird i Hunter.

Zapraszamy do kontaktu: 505 297 175

 

system nawadniania boisk piłkarskichi muraw sportowych Lublin