Nawozy

Końcowym elementem przy zakładaniu ogrodu jest wysianie, lub ułożenie trawnika z rolki. Aby trawa miała ładny wygląd i kolor zawsze rozsiewamy nawóz marki Haifa Multigreen Classic.

Stosujemy go również na trawnikach w ogrodach, którymi się opiekujemy w ciągu roku. Na efekty nie trzeba długo czekać. Sprawdź to sam!

A teraz trochę o nawozie, warto przeczytać aby się do niego bardziej przekonać.

Multigreen Classic jest nawozem o kontrolowanym uwalnianiu składników pokarmowych, oparty na technologii Multicote. Część azotu jest otoczkowana żywicą polimerową. Technika ta umożliwia uwalnianie składników pokarmowych stopniowo oraz w sposób ciągły w czasie kontrolowanym przez temperaturę podłoża, dostarczając składników pokarmowych trawom w murawie nawet przez kilka miesięcy.Zapewnia to stały i wyrównany wzrost trawy.

Stosowanie Multigreen Classic oznacza wybór opcji trwałej jakości murawy. Nawóz ten został opracowany do nawożenia takich powierzchni jak: trawniki przydomowe, murawy sportowe, pola golfowe, miejskie tereny zieleni.

nawóz do trawników

Korzyści ze stosowania nawozu do trawników Multigreen Classic

  • rodzaj zastosowanego potasu – azotanowa forma (saletrzana) jest najbardziej korzystną dla traw  w murawie. Saletra potasowa jest w pełni konsumowana przez darń. Jest w pełni rozpuszczalna w wodzie, łatwo pobierana przez rośliny ze względu na wyjątkowy synergizm między azotem i potasem. potas syntezuje cukry w roślinie, a cukry to energia wegetacyjna. Ponadto potas pogłębia zielony odcień trawy.
  • Otoczkowany azot – działa stopniowo, w sposób ciągły, a proces ten kontrolowany jest przez temperaturze podłoża. Azot nie jest tracony ale w pełni konsumowany przez murawę. Nie ma skoków we wzroście i wybarwianiu darni, nie ma efektu koloru ‚marmurkowego’
  • Redukcja strat składników poprzez ich wypłukiwanie z podłoża. Środowisko jest bezpieczniejsze. Nawóz jest wykorzystywany bardziej ekonomicznie.
  • Darń pozostaje wyrównana zachowując pierwotny skład gatunkowy traw, które były wysiane w mieszance w trakcie zakładnika lub renowacji użytku.
  • niższe koszty koszenia i utrzymania trawnika ze względu na niższą produkcję may zielonej (biomasy). Ze względu na dobór składników nawozu,trawa ma zredukowany przyrost, ale lepsze gęstość i wygląd.
  • Darń jest optymalnie odżywiona przez cały sezon, co skutkuje większą odpornością na choroby grzybowe, stres (mróz lub wysoka temperatura) oraz usadzenia na skutek intensywnego użytkowania.
  • Redukcja ‚ czarnej martwicy’ – jest bez chlorkowy i bardzo słabo siarkowy, co zapobiega typowym ubocznym efektom stosowania tradycyjnych nawozów tj. czarna twarda warstwa  martwicy w obrębie powierzchniowej warstwy korzeni, co skutkuje ograniczonym dostępem powietrza i procesami gnilnymi

Korzyści e stosowania nawozu Multigreen Classic  zostały potwierdzone przez niezależne stacje doświadczalne we Francji (INRA), we Włoszech (Landlab), Holandii (EuroGrass).

Dawkowanie nawozu:

Zaleca się  stosowanie w dawce 20-30 g/m3 trawnika ( 200-300 kg/ha). Dawkowanie zależy od składu trawy i intensywności oraz użytkowania murawy jak również przebiegu pogody.

Oto trawniki założone przez nasza firmę i regularnie nawożone Multigreen Classic:

Zapisz

Zapisz